Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզի Աբովյան համայնք ՀՀ Կոտայքի մարզ, ք. Աբովյան, (0222) 2-03-65, (060) 447-000, abovyan.kotayq@mta.gov.am |
31 մարտի 2025 թվականի N 1150 |
ԱԲՈՎՅԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ 2023 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒԼԻՍԻ 19-Ի N 2703 ՈՐՈՇՄԱՄԲ ՀԱՍՏԱՏՎԱԾ N 358 ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ԹՈՒՅԼՎՈՒԹՅԱՄԲ ՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ՆԱԽԱԳԾԱՅԻՆ ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐՈՒՄ ԿԱՏԱՐՎԱԾ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՄԱՁԱՅՆԵՑՆԵԼՈՒ ԵՎ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 33-րդ և 34-րդ հոդվածների, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2015 թվականի մարտի 19-ի N 596-Ն որոշման, Աբովյան համայնքի ավագանու 2025 թվականի հունվարի 23-ի N 03-Ն որոշման, հիմք ընդունելով «ԷՅ ԷՅՉ ԱՐՔԻԹԵՔՉԵՐ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից 2024 թվականի հոկտեմբերի 09-ին լրամշակված և փոփոխված աշխատանքային նախագիծը, հաշվի առնելով Հովհաննես Հարությունյանի դիմումը (մուտք՝ 2025 թվականի մարտի 11-ի N Ք-1490). 1. Համաձայնեցնել Աբովյան համայնքի ղեկավարի 2023 թվականի հուլիսի 19-ի «Հովհաննես Հարությունյանին շինարարության թույլտվություն տալու մասին» N 2703 որոշմամբ հաստատված N 358 շինարարության թույլտվությամբ սահմանված նախագծային փաստաթղթերում կատարված փոփոխությունը և Հովհաննես Հարությունյանին տալ շինարարության թույլտվություն: 2. Հովհաննես Հարությունյանը պարտավոր է Աբովյանի համայնքապետարանի 900105201454 հաշվեհամարին մուծել 45 000 (քառասունհինգ հազար) դրամ տեղական տուրք՝ շինարարության թույլտվության համար: 3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում Հովհաննես Հարությունյանին որոշման ընդունման մասին իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից: |